Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Elektrikli Araba Şarj Kablosu

Adipiscing hac imperdiet id blandit varius scelerisque at sagittis libero dui dis volutpat vehicula mus sed ut. Lacinia dui rutrum arcu cras a at conubia a condimentum curabitur dictumst cum consectetur ullamcorper nascetur duis dis nulla sit proin libero tellus. Purus a adipiscing volutpat lacus ullamcorper lacus ante tellus fusce libero et etiam a quam a dis montes mauris faucibus per vestibulum lacus dapibus nulla tortor. Habitasse nibh eget ullamcorper parturient a nec erat class sed a vitae parturient at varius urna.

Yeni bir otomobil almayı düşünen kişilerin ilk tercihi artık elektrikli otomobiller oluyor. Benzin ve dizel yakıtların fiyatındaki artış insanların araçlarını düzenli bir şekilde kullanmasını engellerken çok daha ekonomik çözümler aranıyor. Elektrikli araçlar yakıt tasarrufu yönünden araç sektörünün lideri konumunda. Bu sebeple de önemli bir yatırım yapmak ve her zaman minimum yakıt tüketimi ile yolculuk etmek isteyen kişilerin elektrikli otomobil alması gerekli.

Dizel ya da benzinli bir motora sahip araçlarda olduğu gibi elektrikli araçlarda da birçok farklı sorun ortaya çıkabilir. Ancak elektrikli araçların bataryaları ve şarj sistemleri başlı başına ayrı bir bölümdür. Bu bölümdeki parçaların belirli zaman aralıkları ile değiştirilmesi gerekebilir. Otomobillerde elektrikli şarj soketleri ya da bataryaların kendisi bir süre sonra kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumlarda internet sitelerine girerek siparişlerin verilmesi gerekmektedir. Gelen parçalar eskileri ile değiştirilerek elektrikli araçların kullanımına devam edilebilir.

Elektrikli Araç Şarj Kablosu Nedir?

Elektrikli araçlarda bataryanın doldurulması için bir elektrik girişi noktası bulunur. Elektriğin bataryaya aktarılmasını sağlayan parçalar soket olarak isimlendirilmektedir. Şarj kabloları bu soketlere bağlanır ve bu şekilde kaynakta yer alan elektrik araç bataryalarının içerisine dolar. Otomobillerde yer alan bataryaların belirli bir ömrü olduğu gibi soketlerde de bu ömürden söz edilebilir. Sürekli olarak şarj kablolarının takılıp çıkarılması bu bölgede bozulmalara sebep olabilmektedir.

Araçlarda şarj soketleri bozulduğu anda şarj kabloları tam olarak tutunamaz ve şarj işlemi gerçekleşemez. Sürekli olarak bir kişinin şarj cihazını tutması ve bu şekilde araçları şarj etmesi gerekebilir. Parçalar akıllı telefonlarda olduğu gibi hafif olmadığından bunun uzun süre tekrarlanması da mümkün değildir. Araç sürücüleri yeni elektrikli araç şarj kabloları satın alarak değişikliğin hemen yapılmasını sağlamalıdır. Bu şekilde otomobiller tekrardan kolayca şarj olabilir. Araçlarda şarj soketlerinin de belirli özellikleri olduğundan bunlara dikkat edilerek alışverişlerin tamamlanması gerekmektedir.

Elektrikli Araç Şarj Kablosu Alınırken Nelere Dikkat Edilir?

Otomobilleri için yedek parça alımı yapacak olan kişiler bulundukları şehirdeki satış mağazalarına gidebilirler. Ancak bu mağazaların büyük bir kısmında elektrikli şarj kablosu bulunmayacaktır. Henüz elektrikli otomobiller çok fazla yaygınlaşmadığından çok büyük mağazaların dışında bu ürünleri bulmak oldukça zor olmaktadır. Bu sebeple de internet sitesi üzerinden siparişlerin kolayca verilmesi ve ürünlerin satın alınması gerekir.

Satın alma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken belirli etmenler yer almaktadır. Bu etmenlerin ilk sırasında araçların marka ve modeli gelir. Marka ve modele göre kullanılan bataryalar değişirken bu bataryalara uygun olan soketler de değişmektedir. Bunun dışında ürünlerin hangi malzemeden yapıldığı da önemlidir. Şarj kabloları arasında ciddi fiyat farkları olabilirken fiyat/performans oranı en yüksek olan ürünlere yönelmek doğru bir karar olacaktır. Çok ucuz bir ürün almayı düşünen kişiler kısa süre sonra tekrardan bu alışverişleri yapmak zorunda kalabilmektedir.

Hasat Sk.-52

Merkez Mah.

Şişli / İstanbul