Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Evde Kullanım için Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Elektrikli araç sahiplerinin araçlarını evlerindeki şarj istasyonlarında daha uygun fiyatlarla ve daha uzun sürelerde şarj etmesini sağlayan şarj ekipmanlarıdır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan benzinli ve dizel araçlar benzin istasyonlarında yakıtlarını doldurmaktadır. Bazı ülkelerde yakıtların doldurma işlemleri sürücülerin kendisi tarafından yapılırken bazılarında yardımcı personeller bulunur. Ülkemizde yardımcı personeller aracılığıyla araçlara yakıt doldurma işlemi gerçekleşmektedir. Bu durumun yaşanmasındaki en büyük sebep insanların herhangi bir hata yaparak etrafa büyük zararlar vermemesidir. Son dönemde üretimine başlanan elektrikli araçlarda bu tarz sorunlar olmamaktadır. Kurulan istasyonlardaki şarj kabloları rahatlıkla araçlara bağlanarak araçlar şarj edilebilir. Herhangi bir elektronik cihazı şarj etmekten herhangi bir farkı yoktur.

Elektrikli araç dolum istasyonları ülkemizde çok yaygın olmasa da sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu aşamada insanlar büyük şehirlerde dahi birkaç adet bulunan bu dolum istasyonlarına bağlı kalmak istemez. Bu yüzden de ev tipi elektrikli araç istasyonları satın alınır. Bu ürünler sayesinde araçlar evdeyken rahatlıkla şarj edilebilir. Şehir içerisinde kullanılacak olan araçların bir gün içerisinde bataryasını tüketmesi çok mümkün olmayacağından çok önemli bir üründür.

Ev Tipi Elektrikli Araç İstasyonlarının Özellikleri Nelerdir?

ev tipi elektrikli araç şarj istasyonu

Satın alınacak olan bu istasyonlar evlerde, ofislerde ya da otoparklarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. İnsanlar ihtiyaçlarına göre bu ev tipi istasyonları istedikleri bölgeye kurabileceklerdir. Kurulum işlemleri çok kolay olan bu istasyonlar sayesinde araçlar rahatlıkla şarj edilebilir. Üretilen ev tipi şarj istasyonlarının şarj etme süreleri biraz daha uzun olacaktır. Ancak bu herhangi bir sorun teşkil etmez. Kullanıcılar akşam eve geldiklerinde araçlarını şarjda bırakarak uykuya dalıp sabahları araçlarını kullanmaya başlayabilirler.

Araçların uzun süre şarjda kalmasının hem istasyona hem de arabaya belirli zararları olabilmektedir. Bu doğrultuda insanlar araçların şarj işlemlerini bataryalar dolduğunda durdurmak için bir çaba sarf etmeyi düşünebilirler. Ancak istasyonlar bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra ev tipi elektrikli araç istasyonları akıllı telefonlarda yer alan uygulamaları ile birlikte kontrol edilebilir. İstenildiği dönemde telefondan şarjın kesilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca telefondan mevcut şarjın ne kadar olduğu da rahatlıkla görülebilir.

Ev Tipi Elektrikli Araç İstasyonları Nereden Alınır?

Böylesine profesyonel bir ürün almak isteyen kişilerin bulundukları şehirden bunları satın alması oldukça zordur. Elektrikli araçlar henüz çok yaygın olmadıkları için insanlar bu tür malzemeleri bulmakta zorluk çekebilirler. Ancak internet siteleri kullanılırsa bu zorluklar yaşanmayacaktır. İnternet sitesi üzerinden ev tipi elektrikli araç istasyonları rahatlıkla satın alınabilir. Standart bir sipariş gibi kargo ile gelen istasyonlar direkt olarak evlerde kullanılabilecektir.

İstasyonların satın alınma işlemlerinde genel olarak kredi kartları tercih edilir. İnternet siteleri tarafından sunulan taksit seçenekleri ile birlikte ödemeler çok daha basit biçimde tamamlanabilecektir. Elektrikli araçların sunduğu ekonomik şartlar, istasyonların satın alınması aşamasında da devam eder. Sitelerde en uygun fiyatlara alınan istasyonlar uzun süre güvenli bir biçimde kullanılacaktır.

ACCESSORIES

Mercedes Benz EQC 400  80 kwh lik bataryası ve 7,4 kW AC Şarj Hızı ile yaklaşık 9 saatte %80 şarj olabilir. Gece aracınızı şarja taktığınızda sabah işe giderken full şarjla yola çıkabilirsiniz ve yaklaşık 400 km yol yapabilirsiniz.

Mercedes EQC 400 Şarj Kablosu elektrikli aracınızı hızlı şarj istasyonlarından şarj etmenizi sağlayarak sizi yolda bırakmaz. 5 mt lik kablosu ile mesafeler engel olmaktan çıkar ve güvenli şarj ile aracınızı şarj edebilirsiniz.